Osoby odpowiedzialne za kontakt z mediami:

 

Paweł Kołodziejczyk

tel. 13 465 58 86,   515 118 417

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Coroczne Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego były okazją do nagrodzenia najlepszych włodarzy Podkarpacia, którzy starają się jak najwięcej robić dla rozwoju i polepszenia życia swojej lokalnej społeczności, poprzez przyznawanie im tytułu najlepszego starosty, wójta, burmistrza lub prezydenta.

26 czerwca 2016 roku banki spółdzielcze z całej Polski będą miały swój dzień – Święto Spółdzielczości Bankowej. To wyjątkowa data dla pracowników oraz wszystkich osób związanych z tym obszarem bankowości. Święto umożliwia promocję sektoru bankowości spółdzielczej oraz przypomina o tym, jak ten oparty na polskim kapitale obszar jest istotny dla naszego kraju.

Nasz Bank został jednym ze sponsorów kampanii informacyjnej, której celem jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów  w celu zabezpieczenia nas wszystkich przed przestępstwami z wykorzystaniem cudzej tożsamości.

Rozmowa z Lesławem Wojtasem, prezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, z centralą w Sanoku.

– Czy tak jak w latach poprzednich, kończący się rok 2015 był dla PBS okresem dalszego rozwoju i umacniania się na finansowym rynku?

O wsparciu dla młodych przedsiębiorców oraz konkursie, w którym można wygrać pieniądze na własny biznes w rozmowie z LESŁAWEM WOJTASEM, prezesem Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Banki spółdzielcze wyprzedzają w innowacyjności banki komercyjne. Bankomaty biometryczne, aplikacje mobilne czy nawet wpłatomaty do bilonu wdrażane są tam szybciej niż w dużych instytucjach. Powód? W bankach spółdzielczych proces decyzyjny jest szybki, bo decyzje są podejmowane na miejscu, w Polsce. Dlatego są w stanie elastycznie dostosowywać się do wymagań kientów.

 Podkarpacki Bank Spółdzielczy odwiedzili goście z Japonii. Wizyta miała charakter roboczy, której głównym celem było zapoznanie się z nowoczesną technologią wypłat biometrycznych gotówki z bankomatów przy użyciu czytnika układu naczyń krwionośnych palca.

 Od wczoraj w kilku bankach w Polsce działa nowy system przelewów natychmiastowych. To początek zmiany ważnej dla milionów Polaków - informuje "Gazeta Wyborcza".

 Coraz więcej banków daje swoim klientom możliwość szybkiego przesyłania pieniędzy do innych instytucji. Systemy natychmiastowych przelewów oferują Krajowa Izba Rozliczeniowa, pod nazwą Express ELIXIR oraz Blue Media jako BlueCash. Z nowego wcielenia błyskawicznych transferów BlueCash mogą od niedawna skorzystać klienci MultiBanku, mBanku, Alior Sync oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

 To był wyjątkowy dzień dla wychowanków krośnieńskiego Domu Dziecka. W przedświąteczną środę odwiedził ich Kamil Łączyński. Koszykarz MOSiR-u Krosno wcielił się w rolę św. Mikołaja - w ramach akcji organizowanej przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy przywiózł im masę prezentów.

 Kiedyś, żeby wypłacić pieniądze z banku, trzeba było w okienku pokazać dowód osobisty. Dziś w powszechnym użytku są plastikowe karty płatnicze. Ale te też szybko mogą odejść do lamusa. Bo przyszłość ma należeć do bankomatów biometrycznych. Pierwszy działa już w Polsce i to od 2009 roku. W dodatku nie w Warszawie, czy Krakowie, a w… maleńkim Sanoku.

 Podkarpacki Bank Spółdzielczy z Sanoka jako pierwszy w Europie wyposaży całą swoją sieć bankomatów w urządzenia biometryczne - poinformowała dyrektorka Departamentu Sprzedaży PBS Ewa Zgłobicka.