Rok 2017 był rekordowy pod względem liczby mandatów wystawionych przez policjantów z ruchu drogowego. Było ich łącznie niemal 3,6 mln...

...czyli, statystycznie, prawie co dziesiąty Polak dostał w minionym roku mandat. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem na opłacenie mandatu była wizyta w placówce poczty lub banku.


Od tego roku sytuacja mocno się zmieniła. Pojawiły się
nowe, wygodniejsze i znacznie szybsze możliwości na opłacenie mandatu. Jedną z opcji jest skorzystanie z serwisu zaplacmandat.pl, zaprojektowanego i wdrożonego przez Blue Media S.A, sopocką spółkę fin-techową.


Serwis został uruchomiony specjalnie w tym celu. Umożliwia dokonanie szybkiego i wygodnego przelewu na konto Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, jednostki, która od 1 stycznia 2016 r. zajmuje się poborem grzywien nałożonych na drodze mandatu karnego.


Sama operacja jest bardzo prosta. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane personalne i podać informacje dotyczące mandatu (serię, numer i kwotę), a pozostałe dane, takie jak numer konta czy adres US, uzupełnią się same. Dzięki czemu
mamy pewność, że nie popełnimy żadnego błędu i środki trafią do właściwej jednostki.


W ten sposób oszczędzamy nie tylko czas, ale sporo energii. Możemy opłacić mandat z każdego miejsca, za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Nie musimy zatem tracić czasu na czekanie w kolejkach.