Wystartowała piąta edycja Programu Edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS TalentowiSKO.

4 września br. rozpoczęła się kolejna Edycja Programu TalentowiSKO – nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. W Programie bierze udział również Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku.

Nasz Bank od lat opiekuje się szkołami w swoim regionie, m.in. przez prowadzenie zajęć dla dzieci w ramach Szkolnych Kas Oszczędności, angażuje się także w proces promowania przedsiębiorczości i wiedzy z zakresu finansów.

TalentowiSKO to:

Program zorientowany jest na rozwijanie przedsiębiorczych postaw i kreowanie umiejętności radzenia sobie w życiu. Służą temu scenariusze lekcji, które w tym roku dotyczą zagadnień związanych z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z usług bankowych, ale także bezpieczeństwa swoich danych osobowych wykorzystywanych np. w Internecie.

To coraz bardziej palące zagadnienie w dobie powszechności elektronicznych mediów i rozwijających się systemów multimedialnej komunikacji. Dlatego też scenariusze zakładają zadania, w których uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych wchodzą w role osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Uczą się tworzenia bezpiecznych haseł, symboli zabezpieczających konta bankowe i facebookowe, zabezpieczeń banknotów, zachowania ostrożności w trakcie korzystania z Internetu w miejscach o otwartym Wi-Fi.

Dla uczniów wszystkich poziomów szkół 30 września br. wystartują konkursy rozwijające wiedzę o oszczędzaniu, w których przewidziano atrakcyjne nagrody.


Konkursy dla uczniów:


Konkurs dla klas 1-6 szkół podstawowych nosi nazwę „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”, w ramach konkursu dzieci m.in. wystawiają przedstawienie o oszczędzaniu i sprawdzają swoją wiedzę na temat finansów w turnieju.

Gimnazjaliści i młodzież z klas 7. szkół podstawowych rywalizują w konkursie „Spółdzielnia dobrych serc”, gdzie mają za zadanie zorganizować zbiórkę pieniędzy na ważny społecznie cel.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłaszają do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysły na własny biznes.


Szkoły zainteresowane przystąpieniem do Programu, zapraszamy do kontaktu z naszym Bankiem.

Harmonogram konkursów:

  • 30 września - start konkursów

  • do 30 października - szkoła zgłasza chęć przystąpienia do konkursu do właściwego Banku Spółdzielczego

  • do 9 kwietnia - szkoła składa sprawozdanie z zadań konkursowych do właściwego Banku Spółdzielczego

  • do 25 maja - rozstrzygnięcie I etapu

  • do 11 czerwca - rozstrzygnięcie II etapWięcej informacji na stronie internetowej www.talentowisko.pl