Codziennie miliony podróżnych na całym świecie używają kart Visa, by wykorzystać do maksimum możliwości każdego wyjazdu. A skoro karty Visa można używać w ponad 200 krajach na świecie, w ponad 41 milionach miejsc, dlaczego nie skorzystać właśnie z niej, zamiast zabierać ze sobą obcą walutę w gotówce.

 

Kilka wskazówek i informacji na czas podróży:

Noś przy sobie mniej gotówki
Nie ma powodu, byś zmieniał swoje przyzwyczajenia płatnicze, kiedy jesteś poza granicami kraju. Używanie karty Visa podczas wakacji jest to rozsądny sposób dokonywania płatności. Karta jest bezpieczna, a jednocześnie niebywale wygodna i można jej używać w milionach miejsc na całym świecie. Na koniec wakacji nie zostaniesz z niewykorzystaną lokalną walutą w portfelu.

Zapoznaj się z lokalną walutą
Sprawdź walutę danego kraju i dowiedz się, ile kosztują tam podstawowe produkty i usługi (np. kawa i kanapka lub taksówka z lotniska do centrum miasta).

Korzystaj z wygodnych rozwiązań
Jeśli potrzebujesz obcej waluty w gotówce, nie musisz szukać kantorów - najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu. Skorzystaj z lokalizatora bankomatów w aplikacji Visa Travel Tools i dowiedz się, gdzie możesz wypłacić gotówkę bezpiecznie i komfortowo (niezależnie od tego, gdzie spędzasz wakacje). Możesz też wygodnie płacić kartą w milionach miejsc na całym świecie.

Korzystając z karty, niwelujesz ryzyko utraty dużej ilości gotówki.
Co więcej, płacenie kartą Visa poza granicami kraju jest równie bezpieczne, jak w Polsce, ponieważ obowiązują takie same regulacje. Visa współpracuje z bankami, by chronić Twoją kartę poprzez najnowsze systemy wykrywania zagrożeń i dedykowane zespoły, które pracują 24 godziny na dobę.

Kontrola
Dzięki karcie Visa łatwo kontrolujesz swoje wydatki. Zawsze możesz sprawdzić, ile wydałeś, korzystając z bankowości internetowej lub mobilnej oraz sprawdzając wyciągi z banku. Widzisz także ewentualne opłaty pobrane za używanie karty, zaś kalkulator walutowy Visa pozwala Ci sprawdzać bieżący kurs walut.

Dodatkowe korzyści
Kiedy płacisz kartą Visa za towary i usługi, Twój zakup jest chroniony na całym świecie. Jeśli kupisz towar wadliwy lub uszkodzony albo jeśli usługa, za którą zapłaciłeś nie została wykonana lub towar nie został dostarczony, możesz odzyskać pieniądze za pośrednictwem banku - wydawcy Twojej karty.