Na remont mieszkania lub domu możemy zaciągnąć zarówno zwykły kredyt gotówkowy, jaki i znacznie niżej oprocentowany kredyt hipoteczny.

Kredyt lub pożyczka gotówkowa jest jednym z droższych produktów kredytowych, jednak musimy pamiętać o tym, że w przypadku niżej oprocentowanego kredytu hipotecznego (mieszkaniowego) ponosimy większe koszty w momencie ustanowienia jego zabezpieczeń.

Kiedy remont sfinansować pożyczką gotówkową, a w jakiej sytuacji starać się o kredyt hipoteczny?

Kluczem tutaj są takie parametry jak okres spłaty kredytu, kwota jaką potrzebujemy i przeznaczenie takiego kredytu. Duże znacznie ma również to,  że oprocentowanie kredytu hipotecznego jest dużo niższe w stosunku do kredytu gotówkowego. Podejmując decyzję należy pamiętać nie tylko o kosztach, ale również o innych czynnikach. Niewątpliwą zaletą pożyczki gotówkowej jest to, że można ją otrzymać bardzo szybko, przy minimum formalności, często w ciągu jednego dnia. Nie musimy także ustanawiać zabezpieczenia hipotecznego. W przypadku kredytu hipotecznego ten okres może wydłużyć się nawet do miesiąca, ponieważ wiąże się to z bardziej złożoną procedurą oraz koniecznością ustanowienia zabezpieczenia w postaci hipoteki.

Warto pamiętać, że pieniądze z pożyczki gotówkowej możemy wydać w dowolny sposób, natomiast te z kredytu hipotecznego można przeznaczyć jedynie na materiały trwałe związane z mieszkaniem. Nie możemy zatem kupić np. mebli, lamp, pralki, czy telewizora.

Podsumowując:

Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa – możemy otrzymać bardzo szybko, przy zachowaniu minimum formalności, nie posiadając zabezpieczenia hipotecznego oraz na dowolny cel.

Kredyt mieszkaniowy lub remontowy – wyróżnia się niskim oprocentowaniem i prowizją, długim okresem kredytowania oraz możliwością zaciągnięcia kredytu na wysoką kwotę.

PBSBank oferuje pełen zakres produktów kredytowych, które dają gwarancję atrakcyjnego oprocentowania, niskiej prowizji oraz długiego okresu kredytowania.